Krajský přebor škol v orientačním běhu - 15. 5. 2019 Rumburk

Osm hrdinů, co se nezalekli ani výrazné přesily trénovaných orientačních běžců, kteří se sjeli z Ústeckého a Libereckého kraje pod vrchol rumburského Dýmníku, ale ani předpovědi opravdu ošklivého počasí slibující již několik dní na 15.5. 2019 souvislý déšť a velmi nízké teploty.
Středeční počasí předpověď nejen naplnilo, ale i předčilo. Kromě deště, také sněžilo a mlha byla tak hustá, že chvílemi nebylo vidět na víc než 10 metrů. Přesto všechno s velkým odhodláním s mapou a buzolou vyběhli Jakub Ledvinka, Jakub Lörinc, Petr Horník, Jaroslav Stich, Robert Hájek, Nikola Medalová, Kateřina Dlouhá a Magdaléna Ramešová do mokrého, temného a studeného lesa. A nejen, že vyběhli, oni též absolvovali orientačně velmi náročnou trať a vrátili se do cíle. Dívky měly vzdušnou vzdálenost 2,5 km, naběhaly však něco okolo 5 km.  Chlapci svou 3,5 km trať (měřeno vzduchem) též pod 5 km nedostali. Zrádné byly četné cizí kontroly, které se snad schválně pletly všem do cesty a sváděly běžce k oražení. Jen těžko jim šlo odolat a proběhnout svou trať čistě. To se však podařilo hned čtyřem našim závodníkům, kteří tak pro družstvo získali cenné body.
Jakubové se shodli: „Postupně jsme vybíhali a získávali cenné zkušenosti z trati. Dnes jsme obsadili třetí místo v kraji s tím jsme spokojeni, ale získané zkušenosti využijeme pro zlepšení časů v dalších závodech, na které se už těšíme.  Vlastními chybami se orientační závodník učí nejvíc, ony z nich dost bolí nohy.“ Jára k tomu dodává: „Běželo a orientovalo se mi skvěle, proto jsem prozkoumal i nezmapovanou část rumburského Dymníku.“ Na trati statečně bojoval se záludnostmi terénu úctyhodných 144 minut.

Všem závodníků za skvělou reprezentaci školy, bojovného ducha a sportovní výkony děkujeme a přejeme mnoho dalších bez problémů správně oražených kontrol (nejen v orientačním běhu).