Přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 22. 5. 2013 se v Teplicích konalo krajské kolo přeboru škol v orientačním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo  složené ze čtyř chlapců a 3 dívek : Jan Válka, David Junger, David Áron (3.A), Filip Piksa, Eva Nesvadbová (1.A), Kristýna Wágnerová (2.A) a Pavla Paslavská (2.B).

Orientační běh je běh v terénu, při kterém je třeba najít předepsané kontroly v určeném pořadí, Závodník je vybaven podrobnou mapou a chce-li, pak i buzolou. Nalezení kontroly označí do průkazu. Je třeba získat všechny kontroly v co možná nejkratším čase.

V lese u ZŠ Verdunská bylo připraveno několik  tratí. Středoškoláky čekala trať s 11 kontrolami, mezi kterými byla celková přímá vzdálenost  3,5 km. Ne vždy však byl přímý postup  možný. Délka tratě závisela tedy i na tom, jaký postup si závodník vybral.

Honza zvládl svou trať za 24 minut a umístil se tak v soutěži chlapců  na  3. místě.  Z našich děvčat byla nejrychlejší Kristýna, která vybojovala v soutěži dívek místo druhé. Do soutěže družstev přinesli body i David Junger a Eva (4. místo). Družstvo průmky získalo díky těmto krásným výsledkům stříbro. Jen zlomek bodu nás dělil od postupu do národního kola. Rozhodně jsme ale elitnímu družstvu Gymnázia Děčín, které skončilo na 1. místě, nahnali strach.